Witaj! Nazywam się Asia Prusinowska.

O mnie

Powróciłam po 17 latach emigracji do Polski z poczuciem głębokiej misji pracy z polską społecznością. Zajmuję się szeroko pojętym procesem kreacji, samorealizacji, uzdrawianiem ciała i ducha poprzez świadomą pracę z ciałem, oddech, medytację oraz sztuki ekspresyjne.

Dzielę się doświadczeniem oraz współtowarzyszę ludziom w procesie samopoznania, transformacji, pogłębiania samoświadomości. Pomagam pokonywać ograniczenia, docierać do stłumionych emocji, otwierać się na własny potencjał i odnajdywać dharmę, cel w życiu.

Uczę jak rozpoznać w sobie piękno oraz jak wzrastać w miłości do siebie.

Od dziecka byłam wolnym, kolorowym ptakiem. Rozmarzona, roztańczona, rozśpiewana artystyczna dusza kochająca ludzi, zwierzęta, naturę. Moje wnętrze nigdy się nie zmieniło, ale trudne doświadczenia życiowe, zwłaszcza traumy z dzieciństwa, stany depresyjne i lękowe doprowadziły do mojego rozpoznania. To dzięki nim odnalazłam swoją ścieżkę samopoznania i odkryłam swoją dharmę.

Mieszkając na Wyspach Brytyjskich, studiując Projektowanie Mody na Akademii Sztuk Pięknych w Cambridge, przez kilka lat prowadziłam własny research, dogłębną eksplorację procesu uzdrawiania poprzez sztukę w korelacji zdrowia psychicznego człowieka. To była samotna ścieżka, testowałam, przerabiałam wszystko na sobie, nie miałam wówczas nauczycieli, przewodników, ale znalazłam zrozumienie u swojej profesorki Dr Wendy Moody, która wspierała moje projekty całym sercem.

Przechodziłam ogromne procesy transformacji na poziomie fizycznym, mentalnym oraz duchowym. To była magiczna podróż w głąb siebie, taki moment zatrzymania, kiedy zanurzałam się w przestrzeni ciszy i po prostu kreowałam, obserwowałam swoje emocje, odczucia płynące z ciała… łączyłam sztuki plastyczne z tańcem, z performancem, instalacją artystyczną, jogą, medytacją, codziennie prowadziłam dziennik sztuki, w którym zapisywałam swoje myśli, przeżycia. Dzięki takiemu wglądowi dotarłam do stłumionych emocji, najgłębszych cieni, które zaakceptowałam, uzdrowiłam i pokochałam, stałam się wolnym, szczęśliwym człowiekiem. Odnalazłam drogę do domu, do siebie, do swojej prawdy.

W 2016 roku nastąpiło moje duchowe przebudzenie, moment zwrotny w życiu, kiedy poczułam się tak bardzo spełniona i pełna miłości, że zapragnęłam wyjść do świata ze wszystkimi swoimi darami. Poczułam, że chcę się dzielić sobą, swoją wiedzą i doświadczeniem, które mogą wesprzeć niejedną zagubioną duszę.

Obecnie prowadzę zajęcia grupowe, autorskie kursy oraz sesje indywidualne, korzystając ze wszystkich poznanych mi ścieżek samorozwoju oraz narzędzi do uzdrawiania ciała i ducha: joga, terapeutyczny taniec czakr, medytacja, świadomy oddech, wizualizacja, relaksacja, mindfulness, dźwiękoterapia, sztuki plastyczne, Vedic Art, praca z mandalą i mandorlą, terapia z wykorzystaniem włókna i tkaniny artystycznej, chromoterapia (terapia kolorem) oraz aromaterapia.

Ufam swojej intuicji, jestem głęboko połączona ze swoją kobiecością, pracuję z przestrzeni serca z intencją najwyższego dobra dla nas wszystkich.

Moje życie to ciągły proces poszerzania samoświadomości oraz Para-Dharma, realizowanie się w służbie dla dobra innych.
W każdej praktyce, oddechu, działaniu przejawiam siebie, płynę z flow, miękko, kobieco, intuicyjnie. Na co dzień moja dusza medytuje, joguje, tańczy, śpiewa, maluje życie wszystkimi kolorami tęczy. 

Poza życiem w mojej przestrzeni kreacji, jestem także mamą 12- letniego synka Filipa oraz żoną od ponad 20 lat w szczęśliwym związku małżeńskim. Całą rodziną praktykujemy jogę, mindfulness, morsujemy, staramy się żyć świadomie, zgodnie z naturą i wiedzą ajurwedyjską.

Zapraszam Cię do mojej kreatywnej przestrzeni pełnej miłości, akceptacji, zaufania, zmysłowości, czucia i wolnej ekspresji 🙂

Z miłością czekam na Ciebie,

Asia

Asia Prusinowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Cambridge School of Art ARU Uniwersytet w Cambridge Wielka Brytania, artystka, projektantka mody, malarka intuicyjna, certyfikowana arteterapeutka (Creative Arts Therapist, akredytowana przez PTUK Play Therapist United Kingdom), dyplomowana nauczycielka Chakra Dancing UK (terapeutyczny taniec czakr) oraz ekstra kompetencyjny nauczyciel Vedic Art (Akademia w Oland, Szwecja), koloroterapeutka, facylitator sztuk ekspresyjnych z wieloletnim doświadczeniem w pracy artystyczno-terapeutycznej z dziećmi i dorosłymi w Wielkiej Brytanii.

Nauczycielka Jogi, zdobyła Międzynarodowy Dyplom 200h w Hinduskim Ashramie na Majorce (Teacher Training Green Yoga International) akredytowany przez Yoga Alliance USA & UK. Preferuje klasyczne oraz łagodne formy jogi, takie jak Hatha i Yin, oparte na odczuwaniu siebie, swojego ciała, pracy z emocjami, wibracji dźwięku i świadomym oddechu. Specjalizuje się także w kreatywnej jodze dla dzieci.