asia@pasya.pl | +48 796 092 103

asia@pasya.pl | +48 796 092 103

W jakim klimacie powinniśmy mieszkać ???

Jaki klimat jest dla nas najzdrowszy według Ajurwedy ❓❓❓

🧐

Czy miejsce, w którym mieszkasz, sprzyja Twojemu samopoczuciu ???

Ajurweda uznaje, że klimat wpływa na nasze dosze !!!

Klimat, w którym mieszkasz, może wspierać lub utrudniać utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Najlepszym klimatem dla każdej osoby jest ten, który jest przeciwny do cech prakriti, ale także vikriti (obecnego stanu zdrowia).

Złota zasada:
” Podobne wzmaga podobne, a przeciwieństwa się równoważą, wzajemnie harmonizują

Jeśli czujesz, że Twoje ciało i umysł nie są w harmonii, ciągle zapadasz na jakieś choroby, to znaczy, że Twoje dosze nie są w balansie. Czasem wystarczy zmienić nawyki, dietę, styl życia, zadbać o sen, wprowadzić zioła.

Ale czasem warto pomyśleć o całkowitej zmianie miejsca zamieszkania !!!

U mnie to temat żywy od dziecka 😉

Marzenie zamieszkania na egzotycznej wyspie.

Może klimat w którym teraz mieszkasz kompletnie nie sprzyja Twojej konstytucji: Vata (powietrze + przestrzeń), Pitta (ogień + woda), Kapha (ziemia + woda) ???

Warto jest wybrać miejsce o przeciwnych cechach twojej Prakriti – pierwotnej natury 🌪🔥🪨

Oto kilka Ajurwedyjskich porad ☺️

🌪Vata Dosha🌪

Jest równoważona przez klimat, który jest ciepły, wilgotny i niezbyt wietrzny. Często tropiki są świetną lokalizacją, o ile nie znajduje się na bardzo wietrznej wyspie. Najtrudniejsze miejsce do życia to takie, które jest zimne, suche i wietrzne, zwłaszcza jeśli wzrost jest niewielki. Kluczem jest szukanie bujnej „żywej” roślinności. Pomyśl o wysokiej pustyni lub zimnych, suchych i wietrznych równinach. Na samą myśl robi mi się zimno 🥶🥶🥶

🔥 Pitta Dosha 🔥

Jest równoważona przez zimny klimat. Suche lub wilgotne środowisko jest mniej ważne, ale suche i chłodne jest lepsze. Bujne środowisko jest ogólnie bardziej wspierające niż środowisko jałowe. Chłodne regiony typu Europa środkowa, np Polska, czy kraje Skandynawskie są super dla Pitty.

🪨 Dosha Kapha 🪨

Jest równoważona suchym klimatem. Ciepłe, suche środowisko jest najlepsze, ale zimne i suche też mogą być w porządku, gdyż Kapha potrafi się zaadoptować. Korzystne jest również wietrzne otoczenie. Ogólnie, klimat z większą liczbą skrajności jest korzystny. Pomyśl o wysokich pustyniach, albo chłodniejszych równinach.

Wybierając miejsce do życia kieruj się swoją pierotną naturą, ale także aktualnym stanem dosz.

Pamiętaj, że wraz z wiekiem podnosi się Vata w naturalny sposób. Dokładnie po 45r życia wkraczamy w okres doszy Vaty, gdzie zaczynamy marznąć, mamy słabsze krążenie, chłodne ręce, stopy, pojawiają się problemy z suchością w ciele, sztywnością kości, utratą pamięci, koncentracji uwagi itp.

Dlatego tak wiele osób starszych szuka cieplejszego, spokojnego klimatu i w wieku emerytalnym przenosi się na „szczęśliwe wyspy” np Ikarię. Tak zrobił Peter – założyciel Akademii Dźwięku Peter Hess w Niemczech. Kilka lat temu, kiedy zbliżał się do 80-ki przeniósł się na tę cudowną Grecką wyspę, by odpoczywać i doświadczać spokojnej starości w zdrowiu i radości. Jest tam przeszczęśliwy.

Życzę sobie i nam wszystkim znalezienia takiego miejsca na Ziemi, gdzie będziemy żyli zgodnie ze swoją konstytucją, prawdziwą naturą, spokojnie z jej rytmem 🥰🥰🥰

A jak to jest u Ciebie ???

W jakim klimacie czujesz się najlepiej ???

Ja kocham klimaty środziemnomorskie, tropiki też mogą być 😁😁😁🌴🌴🌴☀️☀️☀️
Jestem urodzoną wyspiarką 🙂

Mogłabym zamieszkać na Malcie, Kanarach, Hawajach, Bahamach albo na Bali.

Gdybyś mógł / mogła to w jakim miejscu na Ziemi byś zamieszkała ???

P.s jeśli nie jesteś pewna jaką jesteś doshą zapraszam na konsultacje podczas której określimy Twoje Prakriti oraz Vikriti ☺️

Cudownego dnia 🙂

PASYA

PODAJ DALEJ: